[ویرایش] پیشگیری

اگرچه بیماری وبا می‌تواندمرگ آور باشد، می‌توان به آسانی از آن پیشگیری نمود. در ایالات متحده آمریکا و اروپای غربی به علت بهره گیری از سیستم‌های آب و دفع فاضلاب پیشرفته، وبا تهدید مهم و عمده‌ای نمی‌باشد.آخرین گسترش ناگهانی وبا در ایالات متحده آمریکا در سال ۱۹۱۱ بود اما با وجود این هرکسی مخصوصا مسافرین بایستی بدانند که این بیماری چگونه منتقل می گردد و چطوری می‌توان از آن پیشگیری نمود.

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

دفع ساده فاضلاب معمولاً برای توقف اپیدمی و سرایت این بیماری کافی می باشد. چندین نکته در مورد راههای جلوگیری از سرایت و انتقال این بیماری هست:

  • رختخواب فرد مریض: دور انداختن مناسب آن ومواد زاید تولید شده توسط قربانیان وبا
  • مدفوع: دفن کردن و از بین بردن مدفوع وفضولات عمومی قبل از اینکه آن وارد کانالهای آب بشود.
  • منابع: هشدار درمورد آلودگی وبا که در اطراف همه منابع آبهای آلوده نصب گردد.
  • استریلیزه کردن: جوشاندن، تصفیه کردن و کلریده کردن آب قبل از بهره گیری

تصفیه و جوشاندن آب از مدتها قبل روش مناسبی برای جلوگیری از سرایت این بیماری بود.(فیلتر پارچه‌ای) که خیلی اساسی بود که بهره گیری از آن به میزان زیادی ابتلا به بیماری وبا را در روستاهای فقیر بنگلادش که به آبهای سطحی تصفیه نشده متکی بودند، کاهش داد.

در حالت کلی آموزش و دفع فاضلاب و مواد زاید از عوامل اصلی محدود کننده در پیشگیری از سرایت بیماری وبا هستند.

[ویرایش] انتقال

تصویری از روزنامهٔ لو پتی ژورنال: مرگ با وبا بشر را درو می کند.

‘عامل «وبای V» بطور طبیعی در پلانکتون‌های آب تازه یا آب کمی شور و آب دریا به وجودمی‌آیدو در اول به زائده‌های زئوپلانکتون می‌چسبد. این عامل وبا را جزو گیاه دریایی می کند. باکتری وبا سپس از طریق مواد زائد دفع شده آلوده به باکتری مبدل می گردد.این آلودگی موقعی اتفاق می‌افتد که مواد زائد دفع شده آلوده و فضولات به داخل راههای آبی ریخته می گردد و به سفره‌های آبهای زیرزمینی می‌رسد، در نتیجه بر منابع آب تأثیر می کند و مواد غذایی شسته شده در آن آبها و صدفهایی را که در آن آبها زندگی می‌کنند، آلوده می کند. این بیماری بندرت از شخصی به شخص دیگر بطور مستقیم سرایت می کند.

در نتیجه از طریق اسهال باکتری این بیماری به افراد دیگر در شرایط غیر بهداشتی و کثیف گسترش می‌یابد.

[ویرایش] عوارض

علائم و عوارش این بیماری شامل اختلال دستگاه گوارشی، که آنهم شامل اسهال، اسهال‌های زیاد، اسهال‌های مستمر می‌باشد. این عوارش توسط انتروتوکسین که باکتری وبای V ترشح می کند، ایجاد می شوند. اینتروتوکسین اصلی به نام “سم یا زهر وباً نامیده می گردد، با پروتئین G و چرخه AMP در روده‌ها تداخل می کند و باعث باز شدن پوشش داخلی روده‌ها یا کانال یون می گردد. وقتی که این یون به داخل محتویات رودها ریخته می گردد، باعث جریان آب به علت ایجاد دفع آب همراه مدفوع می گردد.

امروزه کمتر کسی را میبینید که نسبت به شیوع بیماری وبا در کشور حساسیت نداشته باشد و خبرهای مربوط به این بیماری را از طریق رسانه‌ها دنبال نکند.

«جان اسنو» اولین کسی بود که نشان داد وقتی آب سالم در دسترس مردم قرار می‌گیرد انتقال بیماری وبا به حداقل می‌رسد. این سوال برای بسیاری از هموطنان ما ایجاد شده که بیماری وبا از چه راه‌هایی منتقل می گردد؟ آیا آب لوله کشی شهری نیز ممکن می باشد ما را مبتلا کند؟

 میکروب وبا به صورت خفته در آب زندگی می کند و به محض فراهم بودن شرایط خاص نظیر: گرمای هوا (مثل پدیده ال نینو)، نور خورشید، میزان نمک و به گونه کلی مناسب شدن شرایط محیطی جهت رشد و تکثیر آن، از حالت خاموشی خارج شده و فعال می گردد.

برای پاسخ به این سوال و بسیاری موارد دیگر که ممکن می باشد ذهن بسیاری از افراد را مشغول کند، گفت و گویی با خانم دکتر محبوبه حاجی عبدالباقی، مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام داده‌ایم که با هم می‌خوانیم:

سئوال: خانم دکتر لطفاً در ابتدای بحث، کمی درمورد وبا برای خوانندگان عزیز توضیح دهید.

پاسخ دکتر حاج عبدالباقی:

وبا بیماری بسیار قدیمی می باشد که بشر از سالیان دراز با آن دست به گریبان بوده و به خاطر مرگ و میر زیادی که ایجاد کرده، از آن به عنوان یک بلای آسمانی نام می‌برند. البته وبا اشکال مختلفی دارد که شامل اشکال بی‌علامت و اشکالی می باشد که بیمار را سریعاً به طرف مرگ می‌برد.

میکروب وبا به صورت خفته در آب زندگی می کند و به محض فراهم بودن شرایط خاص نظیر: گرمای هوا (مثل پدیده ال نینو)، نور خورشید، میزان نمک و به گونه کلی مناسب شدن شرایط محیطی جهت رشد و تکثیر آن، از حالت خاموشی خارج شده و فعال می گردد.

علایم وبا به صورت اسهال بدون درد با حجم فراوان و آبکی می باشد. البته ممکن می باشد با تهوع و استفراغ هم همراه باشد (در کمتر از 5 درصد موارد دیده شده می باشد). اگر علایم خیلی شدید باشد، یعنی مریض مرتب بیرون روی داشته و دچار خشکی دهان، تشنگی و اسهال آبکی شدید گردد، بایستی به سرعت در بیمارستان بستری گردد تا مراحل درمان انجام گیرد. اگر پس از درمان باز هم اسهال داشت، بایستی پس از رفتن به دستشویی، محیط را با آب ژاول یا وایتکس ضدعفونی کند.

 علایم وبا به صورت اسهال بدون درد با حجم فراوان و آبکی می باشد.

البته رعایت کامل بهداشت فردی در تمامی موارد به خانواده‌ها توصیه می گردد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

س: راه‌های انتقال بیماری کدام می باشد؟

پ:

به‌گونه کلی راه‌های انتقال این بیماری یکی از راه مدفوعی- دهانی و دیگری از طریق آب و غذاست.

نکته مهم این می باشد که مردم نباید تصور کنند میکروب وبا فقط در آب‌های آلوده هست، بلکه ممکن می باشد در آب تمیز هم باشد. وقتی آب با میکروب وبا آلوده گردید و میکروب فعال گردید، در صورت بهره گیری از چنین آبی امکان بروز بیماری هست.

یک راه دیگر انتقال از طریق مدفوع می باشد که به دلیل عدم رعایت بهداشت فردی ایجاد می گردد. زمانی که مدفوع بشر وارد فاضلاب می گردد، در صورتی که از پس مانده‌های این فاضلاب به عنوان کود جهت سبزیجات بهره گیری گردد، میکروب وبا به راحتی از طریق سبزیجات آلوده منتقل می گردد.

س:آیا با شست و شوی مناسب می‌توان از سبزی‌جات و میوه‌ها بهره گیری نمود؟

پ:

بله، در حالت کلی این گونه نیست که فقط در مورد وبا نیاز به رعایت بهداشت باشد، بلکه برای جلوگیری از سایر بیماری‌های اسهالی و عفونی هم لازم می باشد میوه و سبزی را قبل از مصرف کاملاً ضدعفونی و تمیز کنند. برای این کار بهتر می باشد بعداز گرفتن گل سبزی، چند قطره مایع ظرفشویی به همراه آب سالم روی آن ریخته و بگذارند مدت 5 دقیقه سبزی در آب غوطه‌ور بماند. سپس سبزی را از رو برداشته با آب تمیز چند مرتبه شست و شو دهند. به این ترتیب تخم انگل‌ها از سبزی جدا می گردد.

سپس در آب محتوی پرکلرین (یک قاشق چای خوری در 5 لیتر) به مدت 5 دقیقه قرار داده، بعد از آبکشی با آب می‌توانند آن را مصرف کنند.

بایستی بدانیم که میکروب وبا به کلر حساس می باشد و در صورت بهره گیری از کلر در آب و شست و شو، میکروب وبا از بین می‌رود.

 راه‌های انتقال بیماری وبا یکی از راه مدفوعی- دهانی و دیگری از طریق آب و غذاست.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

س: خانم دکتر، افراد مایلند بدانند برای جلوگیری از انتقال وبا چه بایستی کنند؟

پ:

ببینید، گرچه انتقال وبا از بشر به بشر درصد کمی دارد، اما رعایت بهداشت فردی بسیار مهم می باشد. نباید تصور کنیم حال که بیماری وبا شایع شده می باشد، بایستی رعایت بهداشت با حساسیت بیش‌تری صورت گیرد، بلکه بایستی همیشه مواد غذایی را قبل از خوردن بشوییم و ضدعفونی کنیم. به خصوص کسانی که با طبخ غذا سر و کار دارند؛ مثل کارکنان رستوران‌ها، بایستی بهداشت فردی را به گونه کامل رعایت کنند. بد نیست بدانید که میکروب وبا می‌تواند تا 15 روز در غذا باقی بماند. به دلیل اینکه این نوع وبای شایع شده تا 90درصد کم علامت و بی‌علامت می باشد، خطر انتقال آن نیز بیش‌تر خواهد بود، زیرا فرد مبتلا نمی‌داند که ناقل بیماری می باشد. پس رعایت بهداشت به ویژه شستن دست‌ها بعداز رفتن به دستشویی بسیار مهم و حیاتی می باشد.

 بایستی بدانیم که میکروب وبا به کلر حساس می باشد و در صورت بهره گیری از کلر در آب و شست و شو، میکروب وبا از بین می‌رود.

س: خانم دکتر، شاید برای خوانندگان ما این سوال ایجاد شده باشد که میکروب وبا قبلاً هم در کشورمان وجود داشته، پس چرا ناگهان تبدیل به یک مشکل شده می باشد، لطفاً در این مورد هم توضیح دهید.

پ: بله، وبا در کشور ما به صورت بومی هست، اما همان گونه که قبلاً هم گفتم در صورت بروز شرایط خاصی مانند گرم شدن سریع هوا، از حالت خاموشی خارج شده و مشکل‌ساز می گردد و گرنه هر سال این میکروب‌ها وجود دارند و اگر برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم می‌توانیم آن را کنترل کنیم. در حالت کلی بایستی همیشه برای مقابله بیماری‌های عفونی مانند وبا آماده باشیم و پیش‌گیری‌های لازم را به اقدام آوریم.

س: لطفاً بفرمایید این مشکل تا کی ادامه دارد و اساساً چرا مسوولین به جای رسیدگی و حل مشکل صورت مساله را پاک می‌کنند و مثلاً می‌گویند: سبزی نخورید!

پ:

وبایی که این روزها شاهد شیوع آن هستیم حداکثر تا 4- 2 ماه دیگر ممکن می باشد ادامه داشته باشد که به تدریج با سرد شدن هوا وضعیت بهتری خواهیم داشت. در مورد پاک کردن صورت مساله بایستی گفت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تأثیر هدایت و راهنمایی افراد را در کسب آگاهی و رعایت مسایل بهداشتی برعهده دارد که در حال حاضر به راه‌های پیش‌گیری و چاره می‌اندیشد، اما حل معضل اصلی در حیطه مسوولیت سایر مقامات کشور می باشد. به عنوان مثال سبزی کاری در جنوب تهران به هیچ وجه بهداشتی نیست و آلودگی‌های فراوانی دارد، به این علت که از آب آلوده به فاضلات برای آبیاری سبزی ها بهره گیری می گردد. مسوولین وزارت بهداشت نسبت به این مساله هشدار داده‌اند، اما رسیدگی به آن و تبعات اقتصادی آن مربوط به مراجع دیگری می باشد که بایستی در این مورد راه چاره بیاندیشند و اقدام لازم را به اقدام آورند.

خانم دکتر حاجی عبدالباقی از فرصتی که در اختیار ما گذاشتید تشکر می‌کنیم.

هر چند اغلب کشورهای فقیر با زیرساخت‌های ضعیف بهداشتی با همه‌گیری‌های وبا مواجه می شوند، اما گاهی همه‌گیری‌های این بیماری در کشورهای پیشرفته از نظر اقتصادی نیز دیده می گردد که این بیماری را به صورت بومی داشته‌اند. برای مواجه ی مناسب با همه‌گیری‌های وبا بایستی در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، رفتاری، بهداشتی و هم‌چنین مطالعات بیولوژیک، کارهای فراوانی انجام گردد.

به امید روزی که افزایش سطح آگاهی‌های عمومی مردم در خصوص بهداشت فردی مانع بروز چنین بیماری‌هایی در کشورمان باشد.

کابوس «وبا» در حوزه ادبیات

«وبا» از دوران کهن، سایه ی وهمناک خود را بر زندگی نسل‌های انسانی افکنده می باشد.

طغیان «وبا» در دوره‌هایی از تاریخ، قربانیان بی‌شماری برجای گذاشته و هراس از این بیماری، تا حوزه شعر و قصه و ادبیات ملت‌ها دامن کشیده می باشد. نمونه‌هایی از اشعار شاعران ایرانی هست که به گونه‌ای در آنها خطر وبا، به صورت نمادین مطرح شده می باشد. بد نیست بدانید که نام «عشق سال‌هایی وبایی» بر یکی از آثار معروف «گابریل گارسیا مارکز» نویسنده بزرگ آمریکای لاتین ماندگار شده می باشد و نمایانگر این واقعیت می باشد که زنجیره وبا، به صورت یک دور تسلسل باطل در کره مسکونی ما قربانی گرفته می باشد و در آستانه سده بیست و یکم، همچنان در صدر دشمنان سلامتی بشر قرار دارد.

به همین دلیل سازمان جهانی بهداشت، کوشش‌های خود را برای گسستن این زنجیره به کار گرفته می باشد تا با ایمن‌سازی تدریجی مناطق وباخیز، راه مهار و ریشه کنی این بیماری مرگ بار تاریخ بشر را هموار کند.

کوشش جهانی برای قطع زنجیره «وبا»

بیماری وبا، در فصل مساعد سال و در ایران در اردیبهشت ماه امکان بروز و شیوع پیدا می کند و منحنی شیوع بیماری در تابستان اوج می‌گیرد و با فرا رسیدن پاییز دامنه انتشار بیماری کاهش یافته و در ماه آذر به صفر می‌رسد.

آشامیدن آب‌های آلوده به‌ویژه در فصل گرما برای رفع تشنگی، بهره گیری از آب‌های آبیاری درختان برای شست و شوی میوه‌ها، خرید انواع خوراکی‌های خام و بستنی از دست‌فروشان و مصرف یخ آلوده امکان انتقال میکروب بیماری‌های روده‌ای و اسهالی مثل “وبا” را افزایش می دهد.

پایان شیوع بیماری در ماه میانی پاییز به منزله نابودی میکروب این بیماری نیست، بلکه میکروب‌ها همان‌طورکه تصریح گردید تا درجات معینی از سرما نیز در زمستان زنده می‌مانند و در بهار سال بعد دوباره چرخه بروز و شیوع بیماری از سرگرفته می گردد. پس رعایت بهداشت در تمام زمینه‌ها می‌تواند تأثیر مهمّی در مهار این بیماری داشته باشد.


دیدگاهتان را بنویسید